Bugun...


CEMİL SARITAŞ

facebook-paylas
TERMAL TURİZM TARIM YILDA 300 TON
Tarih: 08-02-2022 11:31:00 Güncelleme: 08-02-2022 15:11:00


Geçtiğimiz hafta sonunda Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan'ın Medya Buluşma programı için davet edildim davete icabet ettim.

 

Yapılan yatırımları doğup büyüdüğüm o güzelim Ilıca'da  yerinde inceleme fırsatım oldu.

Eskiden neydi ne oldu. Ilıca, yıllarca hak ettiği yere gelemedi.

Ilıca adı vardı neşeside. Şimdiyse Aziziye ismini aldı.

Ilıca isminin değiştirilmesi ilçe halkının tepkisine neden olurken, ilçe halkı hala Aziziye ismine alışamadı. Ilıca eski ismini geri istiyor.

 23.08.2021 tarihindeki yazıma, cevap veren Aziziye Belediyesi Basın Yayın Müdürü sevgili meslektaşım Samet ÖZÜNAL beyde şu cevabı vermişti....

‘’Çok yerinde bir durum tespiti olmuş; kalemine sağlık. İşte bu hizmetlerin verilebilmesi ve tesislerin hem çok yönlü ve hem de nitelikli hale gelebilmesi için fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi projesine start verdik. Ilıca Ternal Tesisleri bu projeyle hem kaplıca hem de donanımlı bir sağlık merkezi haline gelecek’’ diye cevap vermişti.

Muhammed Cevdet Orhan'da konuyla ilgili olarak  şunları söyledi: ‘’Evet termal tesisleri fizik tedavi rehabilite merkezi olarak protokol sözleşmelerinin ardından hizmet programına alacağız’’

Gelelim yatırımlara; Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan Başkanlığının ikinci dönemin ilk yarısında, yapmış olduğu 3 yatırımı Erzurum basınına sergiledi.

İlk etapta,  Dadaşkent'te bulunan kapalı olimpik yüzme havuzunu gezme imkânı bulduk,

Tamamen gençlerin yüzme sporunu öğrenebilecekleri bir yatırım düşünülmüş, gençlerin hizmetine sunulmuş, takdire şayan bir durum olup, bu mekânı Aziziye Belediyesi yerine Gençlik spor il Müdürlüğüne devredilmiş olsa, adı üzerinde Gençlik Spor İl Müdürlüğü diye geçiyor.

 Bu konuyla ilgili Başkan Orhan yaptığı açıklamada, ‘’Gençlik spor İl müdürlüğüne devredelim teklifine bulunmamıza rağmen kabul etmediler’’ dedi.

 Gençlik Spor İl Müdürlüğüne sorum şu kabul etmemenizdeki amaç nedir? Yurtlarda kuruma bağlanmışken, gençlerin yüzme imkanının artırılması yerinde bir karar olurdu.   

İkinci durağımız, Doğu’nun ilk ve tek kapalı termal aquaparkı oldu. Başkan Orhan, aroma terapi havuzlarından Türk hamamına, bungalov evlerinden termal havuzlarına varıncaya kadar detaylı bilgiler verdi.

Aziziye’de üçüncü durağımız ise, termal seralar oldu. Başkan Muhammed Cevdet Orhan, "Seralarımız, termal sularla ısıtılmak suretiyle üretim yapacak. Türkiye'deki en lezzetli domatesi burada üreteceğiz, çünkü yüksek rakımın üretimdeki olumlu etkisi herkesçe biliniyor. Bu seralarda aylık 25 ton domates üretmeyi hedefliyoruz, yılda en az 300 ton domates üretim hedefimiz var. Termal sularla ısıtacağımız için seralardaki ısınma maliyetini asgariye indirmiş olacağız " diye konuştu.

Ilıca’da önemli yatırımlar yapılıyor, ilçem adına umutlandım.  Başkan Orhan’ı önemli çalışmalarından dolayı kutluyor, yatırımlarının devamı gelmesi ümidiyle.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI